O POTI

1.1 ISKRIVA PESPOT (1. ETAPA, 2. DEL): PREDDVOR-KRANJ

Čaka nas še zadnji del poti do Kranja v smeri jugozahoda. Ko zapustimo center Preddvora, po tri četrt ure hoje pridemo do vasi Breg ob Kokri.

Nato hodimo 1,5 ure ob ograji protokolarnega objekta Brdo. Tu hodimo po udobni makadamski cesti, ki gre po ravnini.

Ta del poti končamo, ko pridemo do regionalne ceste: Predoslje-Kokrica pri Kranju. Na svoji desni strani imamo protokolarni objekt Brdo: grad Brdo, kongresno dvorano, Elegans hotel Brdo …

Ko pridemo na regionalno cesto: Predoslje-Kranj po nekaj metrih lahko zavijemo v protokolarni
objekt Brdo. Za nekaj evrov si lahko ogledamo grad Brdo z urejenimi drevoredi, ribniki in tratami.

Iz regionalne ceste, ko smo že zunaj Parka Brdo se usmerimo proti majhnemu zaselku Ilovka. Do Ilovke pridemo po ozki, poljski poti, ki je asfaltirana. Če kdo želi, ima v tem zaselku na razpolago tudi prenočišče.

Tu smo že povsem blizu severnemu obrobju Kranja. Ko smo za sabo pustili okoli 1000 m asfaltirane, lokalne ceste, gremo samo še skozi manjši listnati gozd. Hojo po Kranju začnemo po Kurirski poti, nadaljujemo po Jelenčevi ulici. Ko pridemo v bližino Ceste Staneta Žagarja, pri trgovini  Vida (šiviljski pribor …) zavijemo proti Srednji ekonomski, storitveni in gradbeni šoli, ŠC Kranj (Cesta Staneta Žagarja 33, Kranj).Gremo do glavnega vhoda v šolo, kjer zavijemo levo. Na svoji desni strani bomo zagledali Županovčebelnjak. V tajništvu šole pa je tudi velika slika iskrive karte, ki predstavlja Antona Janšo. Nadaljujemo pot do Ceste Staneta Žagarja. Ko pridemo do nje, zavijemo levo in hodimo do semaforja. Čaka nas hoja po Žanovi ulici. Po slabem kilometru pridemo do Ceste na Klanec, kjer na razcepu zavijemo desno, da se spustimo do kanjona reke Kokre.Slab kilometer hodimo po levem bregu reke Kokre, dokler ne pridemo do lesenega mostu, čez katerega prečimo reko.Ko pridemo čez most, zavijemo levo proti stopnicam, da se povzpnemo do starega mestnega jedra Kranja.

Ko premagamo stopnice, stopimo na Poštno ulico. Kmalu smo tudi na Glavnem trgu, kjer končamo 1.
etapo po Iskrivi pešpoti: Brnik-Kranj ali pa morda 1. etapo, 2. del: Preddvor-Kranj.